The Big Bang Theory

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Eпа можело да биде Теоријата за големата експлозија, се радувам само што нема да биде синхронизирана. Апреведот верувам дека ќе биде ужас, камо да имав опција да го тргнам преводот :D

Баш ме интересира како же ги преведат другите серии.
Другите си се преведени соодветно - Supernatural - Натприродно, и сите CSI се добро преведени насловите, исто и за Gossip Girl, само ме нервира што Fringe и The Mentalist се преведени како Фринџ и Менталист. :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Почна се да се врти околу Хауи и жена му ( и го заборавив името), Ејми ме нервира уште кога се појави. Можеше 100пати подобра да најдат, на пример некоја згодна, напалена и Шелдон нон стоп да и го повторува договорот. Сакам Ејми да си оди од серијава, последните епизоди им се тапа, Шели ја прави серијата. А Ленард ептен го заборавија, исто и Раџ.
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Ја обожавам !!!! Шелдон е цар ...и Ленард и Хауард и Раџ и Пени сите ги сакам...една од подобрите комични сериии на денешнината. Браво за глумата на момциве .....у друштво интерна клетва ни е ,, Да си земеш маж како Шелдон ,,:D
 

Nighty

Староседелец
24 февруари 2012
727
1,181
1,103
Во последната сезона-две (откако се појавија Бернадет и Ејми), на моменти фалeше оној типичен гикски хумор кој е главен печат на серијава, но токму последните 3-4 епизоди од новата сезона (а особено последнава, во која девојките никаде не се спомнуваат), не' потсети малку зошто ова е веројатно моментално најгледаната ситком серија. :)