Supernatural

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Веќ неколко месеца планирам да гу симну серију да гу гледам изгледа м иинтересна али неможе да дојде на ред од мои филмови и дали ке имам место у компјутер више и на хард диск све е пуно сс филмови и игре
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ништо изненадувачко во новата епизода, Дин излезе од purgatory-то.
Сепак, навлекува да пратиш и оваа сезона што ќе биде. Особено, ме интересира што е финтата со типот што му помогна да излезе.
П.С. Што е со косата на Сем? Секоја сезона се подолга и подолга. (wasntme)
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Ништо изненадувачко во новата епизода, Дин излезе од purgatory-то.
Сепак, навлекува да пратиш и оваа сезона што ќе биде. Особено, ме интересира што е финтата со типот што му помогна да излезе.
П.С. Што е со косата на Сем? Секоја сезона се подолга и подолга. (wasntme)

типот сакал да излезе од таму,а тоа му беше шанса преку Дин.... едвај чекам нова еп xD
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
типот сакал да излезе од таму,а тоа му беше шанса преку Дин.... едвај чекам нова еп xD

Го сфатив тоа. Туку зошто сакал да излезе? Разбирам дека пред се е за да не пати таму, ама сигурно има поважна причина. На крај, ако не се борат против него, еве на.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
незнам што би имал некоја поголема улога,,тој е само вампир ,а вампирите таму е не се којзнае што
...според мене главна цел во сезонава ке биде затворање на вратата од пеколот ....јас замислував друг крај на седма сезона ,али тоа е ... многу сакам да ги вратат луцифер и мајкл

кастиел ке се врати оваа сезона...
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Да не знае некој зошто трета сезона има само 16 епизоди?

Таа година имаше штрајк од страна на сценаристите, буквално насекаде во Америка, било да е за серија, било да е за филм.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Таа година имаше штрајк од страна на сценаристите, буквално насекаде во Америка, било да е за серија, било да е за филм.
Аха, јас па мислев дека не ми чини линкот .:D
Фала на инфо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Jа обожавам серијава, ептен се заразив, ама како сум се смеела на сценава, не се нормални.:D
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Зар никој не ја гледа серијава?
Само што ја завршив 5-тата сезона, и ми беше најдобра досега.
Целата приказна околку доброто и злото, Луцифер и Мајкл, Кастиел, четирите јавачи на апокалипсата, воопшто како е осмислена сезонава, секој детал ми се вклопува. Али некако наликува ко да треба да биде крајот.
Единственото што не ми се допаѓа баш, е премногу пати ги оживуваат, секоја сезона.
Ќе видиме понатаму, баш одма ќе ја почнам 6-та сезона.