Евтини летови и сместувања низ Европа

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
За сите љубители на патувањата:

- Каде најчесто пребарувате евтини летови за низ Европа?
- Споделете препораки за багаж
- Колку време однапред резервирате и купувате авионски карти?
- Препораки за евтини сместувања, хостели и сл низ Европските земји
- Споделете совети за полесно и поедноставно патување.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
една идеја ми дојде така на ум :cool:
Дали би сакале ако има некој заинтересирано на форумов едно групно патување до Полска Шведска или некоја друга европска дестинација онака ние самоволно да си организираме,
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Ги знам репликите на постот пред време,ама ако :rolleyes:
:rolleyes: Ние неможеме на собиранка да се организираме а не пак на групно патување.
А причините се многу бројни.Што од економски,што од социјален аспект.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and slb_bobo

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
една идеја ми дојде така на ум :cool:
Дали би сакале ако има некој заинтересирано на форумов едно групно патување до Полска Шведска или некоја друга европска дестинација онака ние самоволно да си организираме,


Си кажа како да одиме на излет во некое селце одалечено 50-100 км :D (facepalm)
Кога веќе даваш идеа доврши ја до крај со полни информации, а не веднаш да се истропа секоја мисла која ти дошла на памет.
 

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
една идеја ми дојде така на ум :cool:
Дали би сакале ако има некој заинтересирано на форумов едно групно патување до Полска Шведска или некоја друга европска дестинација онака ние самоволно да си организираме,

Кај ја најде Полска жити све :)) Шо ќе посетвиме, логорите од Хитлер?
Ај Шведска некако се крпит, ама многу е скапо...


Јас мислам дека Прага најубо би поминале за парите...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Кај ја најде Полска жити све :)) Шо ќе посетвиме, логорите од Хитлер?
Ај Шведска некако се крпит, ама многу е скапо...


Јас мислам дека Прага најубо би поминале за парите...

од полска имам пријателка ;)
чешка да и за таму сум заинтересиран зато еве нека се развие дискусија на оваа тема

Си кажа како да одиме на излет во некое селце одалечено 50-100 км :D (facepalm)
Кога веќе даваш идеа доврши ја до крај со полни информации, а не веднаш да се истропа секоја мисла која ти дошла на памет.


Значи вака мојата идеја беше во смисла во контекс на споменатата тема погоре ако сте желни и волни да направиме обид заеднички да организираме едно патување до некоја европска дестинација со тоа што таквото патување секако дека би било поефтино отколку да патуваш сам на пример. Друго што сакав да напоменам е кој е вашиот избор, мојот избор конкретно се Шведска Чешка, Полска Австрија тие земји од прилика па кој има заинтересирано нека се јави.
Така да еве повелете со Вашите предлози.

Ги знам репликите на постот пред време,ама ако :rolleyes:
:rolleyes: Ние неможеме на собиранка да се организираме а не пак на групно патување.
А причините се многу бројни.Што од економски,што од социјален аспект.


Затоа невесто договор куќа гради ако се договориме добро ако не пак добро али бар да направиме некој обид :)
 

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
Значи вака мојата идеја беше во смисла во контекс на споменатата тема погоре ако сте желни и волни да направиме обид заеднички да организираме едно патување до некоја европска дестинација со тоа што таквото патување секако дека би било поефтино отколку да патуваш сам на пример. Друго што сакав да напоменам е кој е вашиот избор, мојот избор конкретно се Шведска Чешка, Полска Австрија тие земји од прилика па кој има заинтересирано нека се јави.
Така да еве повелете со Вашите предлози.

Значи твојата идеа е да се посетат земјите кај што имаш пријателки за провод? :rofl
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Дечки, а со овие од ВизЕр има некој искуство?
Имаат тие прилично евтини летови, гледам и сместувања некои има. Ние се интересираме со другарка за до Лондон и Базел, ама цениве по 17, по 20 евра итн, ми делуваат некако too good to be true.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: foREVer and Legioner