Тетоважа

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
Temava ja otvaram bidejki sakam koga ke napolnam 18 god. da si napravam edna pa me interesira vaseto mislenje za tetovaza...
Sto mislite za tetovazite?Dali gi opravduvate?Dali bolat pri pravenjeto?pa stavete i nekoja slika ako sakate...:nasmevka
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Temava ja otvaram bidejki sakam koga ke napolnam 18 god. da si napravam edna pa me interesira vaseto mislenje za tetovaza...
Sto mislite za tetovazite?Dali gi opravduvate?Dali bolat pri pravenjeto?pa stavete i nekoja slika ako sakate...:nasmevka

Пред се дали таа тетоважа што мислиш да ја правиш ја правиш затоа што имаш цврста причина за тоа, дали ќе има таа тетоважа некое значење или чисто онака зашто ќе наполниш 18 години?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK and Bum-Bum

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
Пред се дали таа тетоважа што мислиш да ја правиш ја правиш затоа што имаш цврста причина за тоа, дали ќе има таа тетоважа некое значење или чисто онака зашто ќе наполниш 18 години?
сеуште не сум се одлучила цврсто каква да биде,но да-сакам да има некакво значење
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
решив да се тетовирам собрав пари и ми искочи нешто друго. следниов пат идам не му ја мислам и знам што да тетовирам. иначе мн ме пали девојка со тетоважа :eekops: деаделина тетовирај се :cool:
 

zica

Нов член
14 февруари 2012
13
18
3
37
Секогаш викав дека нема да се тетовирам ама незнам што ми стана еден ден си викам па зашто да не сакам и јас.Утредента одма закажав , отидов и се истетовирав на внатрешниот дел од предпоследниот прст на раката.Воопшто не се познава , а и јас ја чувствувам како цел живот да си ја имам :)
 

Lorejn

Полноправен Член
15 февруари 2012
68
82
18
Само ако имам голема причина за тоа, ако се случи нешто поважно во мојот живот и со тетоважата да го означам тој период/настан. Така ради филм, не би.:D За сега нема нешто такво... но ако би правела тетоважа сакам да е на долниот дел од грбот и да не е многу голема.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ivance and Glorry

Maks

Староседелец
сеуште не сум се одлучила цврсто каква да биде,но да-сакам да има некакво значење
Имам 2 моментално на вратот и на грбот на левата страна и нема да бидат последни ке има најмалце уште 2.:)
Совет: Тетовирај нешто што ке има значење за тебе, а во никој случај тоа да не се лажеш да тетовираш портрет или име на дечко за да не се каеш некогаш. Имам другар има портрет на бивша девојка кој сега ке треба ја покрива со друга тетоважа :)

285889_2338928074354_1284459661_32741362_1265915431_o.jpg


23082011629.jpg
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Тетовирај се само доколку знаеш точно која тетоважа ја сакаш доживотно да ја носиш и истата да ти е со значење. Денес тетовирањето стана тренд, сите мислат дека се фраери/фраерки доколку имаат тетоважи. Денес, сите оние на кои им се допаѓаат тетоважите брзаат да стават веднаш штом ќе наполнат 18. Треба да се промисли тетоважата, а не само да се стави. Јас во рок од 2 години, смислувајќи си тетоважа и воедно на кое место да ја ставам, сменив најмалку 20 идеи, и денес кога ќе ми текне за малку што ќе сум ставила, ми се гади. Навистина е тешко да се направи вистинскиот избор :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and foREVer