Велосипедизам

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Возам велосипед, штом се стопле времето одма вадам велосипедот. Понекогаш со друштво возам, но почесто сама. Пред 2 години бев многу по велосипедизмот бев заинтересирана и за професионален велосипед. Имам постар велосипед, ај може оваа година ќе дојдам до нов. :)

Имаше во градот организирано секоја сабота возење на велосипеди до околните села и одев. Од велисипедизмот има повеќе придобивки (не давате пари за гориво, во добра форма и се забавувате ако имате друштво, па и да немате друштво ќе сретенете некој ќе си направите муабет или ќе најдете друштво :D) Неколкупати сама се возам сретнував некој со велосипед па заедно воземе или некој со ролерки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheFrisb and Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Од велисипедизмот има повеќе придобивки (не давате пари за гориво, во добра форма и се забавувате ако имате друштво, па и да немате друштво ќе сретенете некој ќе си направите муабет или ќе најдете друштво :D) Неколкупати сама се возам сретнамнекој со велосипед па заедно воземе или некој со ролерки.

Точно, ем не даваш пари, ем спортуваш. Придобивка има!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Boyka

Истакнат Член
14 февруари 2012
258
735
93
Skopje
Ќе ти се најде, како тргнал бензинот најдобро ќе ти биде да го користиш него. :D
не е проблем за бензинот,сака да кажам дека сум се забаталил дури и до продавница идам со кола легач голем сум станал ама едвај чекам да се стопли го вадам точакот и не се симнувам цело лето од него (happy)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
не е проблем за бензинот,сака да кажам дека сум се забаталил дури и до продавница идам со кола легач голем сум станал ама едвај чекам да се стопли го вадам точакот и не се симнувам цело лето од него (happy)
Паметно..

Иначе дали сте возеле некогаш ваков велосипед (Пони)? :D
2f9ca_pony001.jpg
Создадено е за правење "пајкански".. :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Devil, ZmajChe and Maks

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
ко бев помал имав бмх ... ух колку лудувава со него.... секој ден си идев со раце или нозе удрени од глумење ....
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Јас сакам ваков велосипед да си купам
apollo-sweetie-12-girls-bike.jpg
:D
Пони никогаш немам возено, а многу сакам да пробам. BMX-от дома уште ми стои, здрав е сеуште.